2016-02-03

Nina Reichter "OSTATNIA SPOWIEDZ tom II"


Po przeczytaniu pierwszego tomu tej serii, byłam tak ciekawa dalszego ciągu że od razu zabrałam się za kolejne tomy. Świat Ally Hanningan wali się w posadach, gdy miłość jej życia – rockman Bradin Rothfeld zostaje postrzelony i pada na scenę. Ally jest uczestniczką tamtych zdarzeń. Bezsilność i wspomnienia tamtych chwil na zawsze pozostaną jej najgorszym koszmarem. Bradin jest w ciężkim stanie. Co więcej, może pożegnać się ze światem sądząc, że dwie najbliższe mu osoby zrobiły mu świństwo. Tylko czy Ally i Tom rzeczywiście są niewinni? Rozpoczyna się walka o życie rannego Bradina, a jego bliscy, odliczając feralne godziny, będą musieli zmierzyć się z grzechami, które być może nigdy nie zostaną odpuszczone. Tom poprzysięga sobie, że już nie zbliży się do Ally. Tylko czy facet, który dotychczas żył bez zasad dotrzyma obietnicy?

A czy mówiłem Ci już, że oddychanie ma sens tylko wtedy, kiedy jesteś obok?


Bardzo chciałam od razu sięgnąć po drugi tom zaraz po tym jak przeczytałam pierwszy. Chciałam być na bieżąco i chyba dobrze że tak zrobiłam bo drugi tom zaczyna się od sytuacji na której skończył się pierwszy i myślę że jest to całkiem dobry zabieg, gdyż czytelnik nie zaczyna tak naprawdę od nowa tylko tak jakby nadal czytał pierwszy tom. Nie lubię gdy w każdej następnej części jest tłumaczone od deski do deski co było w poprzednich, wiadomo że trzeba do czegoś nawiązać i gdy jest to tom niedawno wydany, na który czytelnik musiał jakiś okres czekać i niektóre sytuacje mu się zapomniały, ale nikt nie prosił o streszczenie całej książki. Myślę że to mija się w celem, kolejne tomy czyta osoba która zainteresowała się pierwszym i wątpię żeby wszystko zapomniała. 


Ale do rzeczy. Bradin leży w szpitalu, rana jest bardzo niebezpieczna, ale na całe szczęście nadal żyje. Mimo postrzału i niemiłosiernego bólu, chłopak wszystko pamięta i nie chcę na krok dopuścić do siebie Ally ani nawet swojego brata Tom'a. Dziewczyna jest strzępkiem nerwów, nie może się pogodzić z tym w jaki sposób została wyrzucona z pokoju Bradina. Tom również nie czuję się dobrze z całą tą sytuacją, mimo iż żywi głębokie uczucie do Ally, nie pozwoli poróżnić siebie i jedynego brata jakiego posiada. Poprzysięga sobie że nie zbliży się do Ally, nie zniszczy wszystkiego. 


Jeżeli on nie ma sił, ty musisz stać się jego siłą, bo na tym właśnie polega miłość!


Jak w poprzedniej części, główni bohaterowie doprowadzali mnie do wściekłości. Nie obeszło się bez przeprosin, bo pewnie wszyscy zdają sobie sprawę że Bradin dowiaduje się jaka była prawda i pragnie odzyskać miłość swojego życia, i jak to się zawsze kończy znów są kochająca parą. Mam nadzieję że nie uznacie tego że zdradzam wam za dużo fabuły, myślę że jest to na tyle przewidujące że każdy zdaję sobie sprawę że tak to się skończy. Zawiodłam się na autorce, chciałam jakiejś akcji i nie tylko takiej że osoba pośrednia ingeruje w związek Ally i Bradina, chciałam żeby tą osobą był Tom. Jak ja go kocham, jest to postać którą chciałabym znajdować w każdej książce. Nie jest dużo momentów z jego osobą, za co miałam ochotę ukamienować autorkę, ale w końcu oprzytomniałam xd


" Zaufanie to cząstka duszy, którą oddajesz komuś w nadziei, że nadal pozostanie Twoja. "

Co zauważyłam w tej części, to banalny język, nie wiem czy jestem aż tak ślepa czy styl autorki się pogorszył, ale w tej części bardzo się to rzucało w oczy. Niektóre sytuacje wyjęte wprost z podstawówki lub gimnazjum i oczywiście nie chce tu nikomu ubliżać, ale ich zachowanie nie pasowało do dorosłych ludzi. Mimo to autorka jest bardzo pomysłowa, i to trzeba jej przyznać, widać że miała ciekawy pomysł na książkę, ale widać te niedociągnięcia których jest trochę za dużo. Podsumowując , fabuła ciekawa ale mam dość bohaterów i słowa "wybacz mi", banalny język który ciągnie się w każdym dialogu pomiędzy Ally i Bradin'em najczęściej. Książka jest gorsza od poprzedniczki ale jeśli ktoś zaczął serię to chyba warto ją skończyć. 


[ 69
Wydawnictwo : Novae Res
Tytuł oryginału : Letzte Beichte tom II
Data wydania : 26 sierpnia 2013
Liczba stron : 370
Kategoria : Literatura młodzieżowa
Typ : e-book
Ocena : 6/10


W serii Ostatnia spowiedź :
Tom I | Tom II | Tom III | 


Książka bierze udział w wyzwaniu :
Przeczytam tyle ile mam wzrostu +2.3 cm

8 komentarzy:

 1. Sięgaj po następny tom, bo 3 jest najlepszy :) płakałam, śmiałam się :) najwięcej emocji z wszystkich części co mnie akurat bardzo zdziwiło, bo przecież jest to jedna z książek fanfiction :) pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno sięgnę skoro tak zachęcasz xd :)

   Usuń
 2. Tej serii jeszcze nie czytałam, ale bardzo mnie zaciekawiła, więc będę musiała sięgnąć po pierwszy tom ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam wiele dobrego o tej serii, ale póki co w ogóle mnie do niej nie ciągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest to jedna z moich ukochanych serii, dlatego namawiam Cię, żebyś czym prędzej przeczytała ostatni tom :) Jest według mnie lepszy od tego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ mnie kusicie :) Oczywiście że sięgnę.

   Usuń
 5. Musiałabym zapoznać się chociaż z pierwszym tomem :) Mam nadzieję, że się uda ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również mam taka nadzieję :)

   Usuń

Jeżeli już przeczytałeś tego posta, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza. Dla Ciebie to tylko chwilka a dla mnie znak że ktoś to jednak czyta. Będę wdzięczna za każdy komentarz nawet za krytykę, która mam nadzieję będzie uzasadniona. Napisz co ci się podoba lub nie a ja spróbuję nad tym popracować.
Dziękuję !