2016-02-12

Diane Chamberlain "Milczaca siostra"


Pamiętacie że pisałam kiedyś że bardzo chciałabym się zapoznać z twórczością Diane Chamberlain ? Własnie nadszedł ten szczęśliwy dla mnie moment kiedy spełniłam jedno ze swoich marzeń czytelniczych. Zainspirowała mnie do tego Abigail Jailette która pewnie nie zdaję sobie z tego sprawę, ale dziękuję jej że dzięki niej poznałam tak niesamowitą autorkę. 


Dzisiaj nie pojawi się post z serii Filmowego Piątku, a to dlatego że w tym tygodniu nie miałam czasu na oglądanie filmów gdyż nauka mnie przytłoczyła. Ale w zamian mam dla was recenzje książki, myślę że to dobra rekompensata.


Główną bohaterką książki jest Riley MacPherson której ojciec właśnie zmarł. Dziewczyna wraca więc do rodzinnej miejscowości i rodzinnego domu aby pozałatwiać wszystko związane z testamentem. Powrót do domu jest da Riley przyjemnym uczuciem ale i też smutnym ponieważ bardzo kochała swojego ojca i myślała że mają jeszcze dużo czasu aby pobyć razem, niestety czas nie jest łaskawy dla nikogo. Riley spotyka się ze swoim bratem którego dawno nie widziała, Danny mimo iż bardzo kocha swoją młodsza siostrę nie chcę mieć nic wspólnego z tą rodziną ani majątkiem ojca. Mimo przekonań Riley, chłopak nadal utrzymuje się swojej decyzji i zostaje w swoim małym skrawku ziemi. W czasie pobytu, Riley odkrywa wiele sekretów rodzinnych a najważniejszym z pewnością jest to że jej starsza siostra Lisa tak naprawdę nie popełniła samobójstwa tak jak wszyscy przypuszczali, ale nadal żyje. Riley postanawia ją odnaleźć. Jakie inne sekrety pozna po drodze ? Okazuje się że całe życie Riley jest zbudowane na jednym wielkim kłamstwie.

" Nieważne, ilu ludziom na tobie zależy, powiedziała sobie w duchu. Jeśli nie możesz odsłonić przed nimi swojego prawdziwego oblicza, jesteś sama jak palec. "


Musicie przyznać że sam opis książki jest bardzo interesujący, dodając jeszcze te wszystkie dobre opinie na jej temat to nie mamy co robić tylko sięgać po tą pozycję. I ja właśnie to zrobiłam. Twórczość pani Diane Chamberlain była mi jeszcze nie znana, wiedziałam tylko że jest to genialna pisarka której książki są znane na całym świecie. W końcu ze szczerą radością mogę wam powiedzieć że jej jedna powieść jest już za mną a lektura i czas który przy niej spędziłam był wręcz magiczny. Nie sądziłam że ta historia Riley tak na mnie wpłynie i tak mi się spodoba.  Wiadomo że nie mogę tego porównać do moich ulubionych serii czy pojedynczych powieści ale książka naprawdę daję radę. Główna bohaterka jest już dorosła więc nie musimy się obawiać jakiegoś dziecinnego zachowania, kobieta która niedawno zakończyła swój związek. Mieszka daleko od swojej rodziny, a jej rodzina to zaledwie ojciec i brat. Niestety ojciec który był już w podeszłym wieku, umiera i cały ciężar domu i testamentu spada na Riley. Dziewczyna nie spodziewa się wielkiej pomocy ze strony brata, od dawna chłopak nie chciał mieć nic wspólnego ze swoimi rodzicami i całymi tymi kłamstwami które prześladowały jego rodzinę. Chłopak który wiele przeszedł, już w dzieciństwie jak i w Iraku gdzie został ciężko ranny. Mimo to dziewczyna spodziewa się że chłopak przynajmniej z chęcią odbierze to co mu ojciec zapisał, Danny natomiast chcę tylko mały skrawek ziemi na który teraz mieszka. I t wtedy Riley zaczyna coś kiełkować w głowie dlaczego chłopak aż tak nienawidzi swojej rodziny i wszystkiego co jest z nią związane. Wszystko sprowadza się do Lisy, zmarłej starszej ,siostry która popełniła samobójstwo zaraz po tym jak zastrzeliła swojego nauczyciela grania na skrzypcach. Riley tak naprawdę dopiero teraz się o wszystkim dowiaduję, w szczególności od osób które tak naprawdę są jej obce ale najwyraźniej nie byli obcy jej ojcu. 

Bądź ostrożna. Przyjaciel łatwo może stać się wrogiem.

Powieść pełna tajemnic, intryg i sekretów. Historia rodziny która przeszła wiele a jeszcze więcej am sekretów. Już na samym początku, w prolog mamy przedstawioną całą sytuacje jednak to pod koniec książki dostajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Pani Diane zna się na swojej pracy i stworzyła bardzo ciekawą pozycję, którą czytelnicy powinni wyrywać sobie z rąk. Myślę że ta autorka jeszcze nie jest tak znana jak być powinna ale może w najbliższej przyszłości to się zmieni, bo naprawdę zasługuję na podziw. Genialnie wykreowane postacie, ciekawa i wartka fabuła, sekrety i intryg w tle, nie wiem ile razy ta książka mnie zaskoczyła ale wiem jedno , ta autorka już widnieje na liście ulubionych pisarzy a z jej twórczością na pewno się jeszcze zetknę. [ 71
Seria : Kobiety to czytają !
Wydawnictwo : Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału : The Silent Sister
Data wydania : 19 lutego 2015
Liczba stron : 456
Kategoria : Literatura współczesna
Typ : e-book
Ocena : 9/10


Książka bierze udział w wyzwaniu :
Czytam opasłe tomiska
Przeczytm tyle ile mam wzrostu +3.5 cm


5 komentarzy:

 1. Książka z dużą ilością intryg i sekretów oraz z ciekawą i szybką fabułą to zdecydowanie coś dla mnie. Na pewno przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać jeżeli już ją przeczytasz. Bardzo chętnie poznam Twoją opinię na jej temat :)

   Usuń
 2. Taka tajemnicza książka aż krzyczy, żeby ją przeczytać! Może po nią sięgnę, skoro tak polecasz :) brzmi tak przerażająco, że nadawałaby się na jakiś thriller filmowy :D

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na nową recenzję!
  Przerwa na książkę
  Snapchat: przerwa_ksiazke

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że zrobienie filmu na podstawię tej książki to niesamowity pomysł, mam nadzieję że ktoś się w końcu skusi aby to zrobić :)

   Usuń
 3. Mnie też już od dawna marzy się przeczytanie książek tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli już przeczytałeś tego posta, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza. Dla Ciebie to tylko chwilka a dla mnie znak że ktoś to jednak czyta. Będę wdzięczna za każdy komentarz nawet za krytykę, która mam nadzieję będzie uzasadniona. Napisz co ci się podoba lub nie a ja spróbuję nad tym popracować.
Dziękuję !