2016-02-08

J. M. R. Michalski "Szepty Milosci"


Moje horyzonty co do literatury zaczynają się rozszerzać z czego jestem niemiernie zadowolona, jednak nie wiem czy mam być zadowolona akurat z tej lektury. Zapraszam was na recenzję opowieści o najpiękniejszym z ludzkich uczyć - miłości. 


Życie nie może być pustą egzystencją. Wszyscy mamy jakiś cel, pragnienie, marzenie – punkt odniesienia, który wskazuje nam drogę na mapie życiowej podróży. Szepty miłości to opowieść o najpiękniejszym z ludzkich uczuć – miłości. Porywająca i barwna historia kobiety, która chce być kochana i ofiarować swoją miłość drugiej osobie. Pomimo przeciwności losu, własnej słabości i strachowi, który niweczy wszystko.

Agnieszka nie ma łatwego życia miłosnego to trzeba jej przyznać, kiedy kończy się jej długoletni związek, kobieta nie może sobie poradzić ze smutkiem, ale jej samotność nie trwa długo. Na jej drodze staję mężczyzna który kradnie jej serce. Niestety nie jest to osoba której można zaufać zwłaszcza kiedy mówi że cię nie zna. Zrozpaczona kobieta wraca ze złamanym sercem do domu, do ojca który, do jedynego mężczyzny który ją rozumie. Po śmierci matki, został jej tylko on. Życie nie daje odpocząć Agnieszce nawet na minute, kobieta jest zdruzgotana kiedy dowiaduje się że jej ojciec jest śmiertelnie chory i nie pożyję długo. Kobieta postanawia zając się ojcem, przeprowadza się do rodzinnego domu, rezygnuje z pracy na rzecz jedynego człowieka w jej życiu. Kiedy Agnieszce wydaje się że nic dobrego już nie może się jej przydarzyć na jej drodze staję przystojny mężczyzna który odmienia jej życie. Wszystko wraca do normy, stan ojca pozostaję w normie a Agnieszka może się cieszyć życiem miłosnym na jakie zasługiwała. Ale jak się Agnieszka przekonała w jej życiu nie może być Happy Endu, pewna wiadomość niszczy jej wszystkie marzenia i plany. 

" To był długi sen, lecz po każdym zachodzie, nawet tym najciemniejszym, wita nas nowy, tajemniczy, ale i pełen nadziei wschód "To że sięgnęłam po tę powieść jest wielkim zbiegiem okoliczności. Ale kiedy przeczytałam opis bardzo byłam ciekawa co ma mi do zaproponowania autor. Jest to bardzo cieniutka książeczka, ale kiedy ją skończyłam, doszłam do wniosku że w żadnej z opowieści, zwłaszcza w takiej krótkiej nie spotkałam głównej postaci która przeżyłaby tyle bólu w swoim życiu. Naprawdę ! Podziwiam Agnieszkę za wytrwałość i to że mimo że życie jej nie oszczędzało to nie poddawała się, walczyła do końca i to jest niesamowite. 


W dzisiejszych czasach spotykamy osoby które mają wiele problemów, jedni walczą do końca, drudzy nie mogąc już wytrzymać targają się na swoje życie. Agnieszka miała dobre życie bo nie można powiedzieć że cudowne, ból zaczyna się po śmierci matki, następnie załamane serce przez coraz to innych facetów, choroba ojca i na koniec wiadomość która niszczy jej marzenia i plany na milion kawałków. Na początku muszę powiedzieć że jej postać mnie bardzo denerwowałam, to jak ciągle była smutna i melancholijna, cały czas myślałam "dziewczyno weź się w garść, ten koleś nie jest ciebie wart". Akcja książki dzieję się bardzo szybko, czemu się nie dziwię skoro jest tak mało stron, ale myślę że dobrze że autor nie próbował rozciągać tej historii. 


" Czas jest bezlitosny i zabierze ci wszystko. Zarówno to co kochasz, jak i to, czego nienawidzisz. Zabierze to, co sprawiło radość i ból. Zabierze łzy radości i łzy smutku "


Na początku może się wydawać że jest to prosta historia, nic nadzwyczajnego, coś co możemy znaleźć w każdej książce. Ale mimo to autor mnie wiele razy zaskoczył i jestem pod wrażeniem, chociaż nie wiem czy sensowne było wkładać tyle wątków do jednej książki, czasami wystarczy tylko jeden żeby było dobrze. Polecam wam tą lekturę. Nie zajmie wam ona długiego okresu czasu a naprawdę może dużo wnieść . [ 70
Wydawnictwo : Lucky
Data wydania : 2016
Liczba stron : 224
Kategoria : Literatura piękna
Typ : książka
Ocena : 6/10


Książka bierze udział w wyzwaniu :
Przeczytam tyle ile mam wzrostu +1.6 cmZa możliwość zapoznania się z tą książką serdecznie dziękuję wydawnictwu :10 komentarzy:

 1. Jeśli wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam nigdy o tej książce ale zachęciłaś mnie do jej przeczytania więc muszę się rozejrzeć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba dam szansę tej książce - główna bohaterka tak wiele przechodzi, jestem naprawdę ciekawa, jak sobie z tym poradzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale chętnie po nią sięgnę. Mam nadzieję, że mnie również autor zaskoczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzadko sięgam po tego typu książki, ale chętnie przeczytam jeżeli znajdę ją w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli już przeczytałeś tego posta, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza. Dla Ciebie to tylko chwilka a dla mnie znak że ktoś to jednak czyta. Będę wdzięczna za każdy komentarz nawet za krytykę, która mam nadzieję będzie uzasadniona. Napisz co ci się podoba lub nie a ja spróbuję nad tym popracować.
Dziękuję !