2015-12-05

Pierce Brown "Złloty syn "

| 19 listopada 2015 | 512 | Drageus | 
Po tym jak zachwyciła mnie pierwsza część, po prostu nie mogłam przejść obojętnie obok następnego tomu, tej niesamowicie wciągającej serii.  A więc zapraszam was na recenzje książki. Zobaczmy czy dorówna pierwszemu tomowi !
Człowiek może stać się potworem, ale żaden potwór nie stanie się człowiekiem.

Darrow au Andromedus, sławny absolwent Instytutu Marsa, wspina się coraz wyżej po szczeblach kariery wśród Złotej Elity. Jego drogę znaczy krew nie tylko wrogów, lecz i przyjaciół. Jednak celem Darrowa nie jest awans i bogactwo. Młodzieniec wypełnia inną misję – próbuje osłabić Złotych tyranów od wewnątrz i obalić ich bezwzględne rządy nad ludzkością. Wydaje się, że jest już blisko osiągnięcia celu, gdy ponosi klęskę. Świat Złotych gardzi przegranymi i spycha ich na dno bez litości. Nie ma tu przyjaźni, lecz tylko sojusze – dawni bracia stają się wrogami, a śmiertelni wrogowie aliantami. Darrow boleśnie się o tym przekona.Czy uda mu się podnieść? Czy zdoła wypełnić swoją misję? Czy też stanie się potworem jak inni i polubi okrucieństwo, w którym nauczył się żyć?

Wiecie, że po przeczytaniu pierwszego tomu Red Rising wprost się w niej zakochałam i marzyłam, aby tylko sięgnąć po Złotego syna. I nadeszła ta cudowna chwila, mimo iż książkę przeczytałam w Listopadzie, a recenzuje ją dopiero teraz, nie zapomniałam o tym, jakie zrobiła na mnie wrażenie, a zrobiła bardzo wielkie.  Jak w poprzedniej części, głównym bohaterem jest Darrow, czerwony który zostaje zwerbowany przez samego Ares'a, aby wykonał misje, misje która pozwoli uwolnić ludzi od tyrani Złotych. Wszystko idzie po myśli Darrowa, no prawie wszystko, oczywiście nie zamierzał zabijać jednego z klanu Bellona, niestety, aby misja mogła się powieść, musiał to zrobić, co doprowadziło do szaleńczej kłótni, pomiędzy rodami Bellona i Augustus. Gniew Belona, Darrow poznaje na każdym kroku. ale chłopak nie może pozwolić. aby przejęli oni najważniejsze stanowiska. Kłótnia klanów nie jest jedynym problemem Darrowa, jego związek z Mustang nie jest już taki jak dawniej, ich relacje się pogorszyły. Darrow się zmienia, zaczynają ginąć ludzie, kiedy chłopak przynosi hańbę nazwisku Augustus, cała przechyla się na jego niekorzyść. Gubernator Augustus jak wcześniej chciał go mieć za swojego syna, teraz czuję do niego urazę. Darrow będzie musiał odkryć komu może ufać, będzie musiał odzyskać w oczach Augustusa i całego świata. Nie będzie to jednak proste zadanie !
" Nie jestem despotą. Ojciec jednak musi szarpnąć za ucho dzieci, które podłożyły ogień pod dom. Dlatego jeżeli będę musiał, w imię wyższych celów zabiję kilka tysięcy ludzi. Uczynię to dla stałego napływu helium-3 oraz dla obywateli tego świata, aby mogli wieść życie w pokoju. "

W tej części dzieję się o wiele więcej, niż w pierwszym tomie, jednakże nie umiem powiedzieć, która część mi się bardziej spodobała. Pierwszy tom o wiele bardziej mnie wkręcił i o wiele szybciej go przeczytałam, jednak w Złotym synie mamy więcej zwrotów akcji, szerszą fabułę, więcej wątków, bohaterów i ogólnie akcja się rozkręca. Natomiast w Złotej krwi, dopiero poznajemy się z Darrowem i otaczającym go świecie. Nie wiem dlaczego, nie mogłam się tak wkręcić w drugi tom, książka bardzo mi się podobała, ale nie mogłam się zabrać za czytanie, co było bardzo dziwne gdyż wiedziałam. że czeka mnie niesamowita przygoda i tak właśnie było !

" - Zatem powstańmy razem. Ja jako berło, ty jako miecz.
- Ty się nie dzielisz. To wbrew twojej naturze.
 - Zrobię, co muszę. Nic więcej. I nic mniej. A potrzebuję naczelnego dowódcy. Będę Odyseuszem, a ty Achillesem. "

Jak za pierwszym razem, autor mnie całkowicie zaskoczył, co bardzo lubię w książkach. Kiedy nie spodziewamy się czegoś, co zaraz ma nastąpić i jeżeli jesteśmy zaskoczeni tym co się własnie stało, i w ogóle nie sądziliśmy w taki zwrot akcji, to wielki plus dla pisarza. Moment zaskoczenia, jest czymś co uwielbiam w książce i gdyby nie to, niektóre książki były by zbyt przewidywalne, a chyba nikt nie lubi czytać ciągle o tym samym. Okładka jest oczywiście prześliczna i nie mogę przestać się na nią patrzeć, to jest niesamowite co niektórzy potrafią stworzyć. Cudowna okładka i fabuła, już nie mogę się doczekać finału tej serii, jak się spodziewam. będzie wielkim zaskoczeniem dla mnie i innych fanów tej wspaniałej serii. Ja czekam z niecierpliwością. a wy zabierajcie się za pierwszy tom Red Rising, po prostu musicie poznać tą niesamowitą książkę i samego Darrowa. Serdecznie polecam !

Złoci musza poczuć ból. Muszą się go bać !


[ 56 ]
W cyklu RED RISING :
 Złota krew || Złoty syn || Gwiazda Zaranna

Za możliwość zapoznania się z tą książką serdecznie dziękuję :

3 komentarze:

  1. Ja również pokochałam pierwszą część, dlatego koło drugiej także nie mogłam przejść obojętnie. Dzisiaj zaczęłam ją czytać i na razie bardzo mi się podoba ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może i mnie nie porwała ta seria, ale bardzo przyjemnie się nią czytało. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę dorwać część pierwszą. <3

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli już przeczytałeś tego posta, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza. Dla Ciebie to tylko chwilka a dla mnie znak że ktoś to jednak czyta. Będę wdzięczna za każdy komentarz nawet za krytykę, która mam nadzieję będzie uzasadniona. Napisz co ci się podoba lub nie a ja spróbuję nad tym popracować.
Dziękuję !