2015-03-19

"Zbuntowani" C. J. Daugherty | recenzja

2014 | 440 | Wydawnictwo Otwarte 
Tak bardzo próbujemy nikogo nie skrzywdzić, że krzywdzimy wszystkich. " 

Kolejne spotkanie z twórczością pani Daugherty. Seria zaczyna mnie coraz bardziej zaskakiwać. Zapraszam na recenzje.

Allie musi uciekać, musi się schronić gdzieś gdzie nie znajdzie jej Nathaniel, ale to nie jest takie proste, kiedy twój wróg ma szpiegów w każdym zakątku ziemi. Kiedy życiu dziewczyny znowu zagraża niebezpieczeństwo, jej opiekunowie postanawiają ją odesłać z powrotem do Akademii Cimmeria. Alyson bardzo cieszy się z powrotu, bardzo stęskniła się za szkołą i przyjaciółmi, jednak nie wszystko jest w porządku. Szkoła jest jeszcze bardziej strzeżona, a każdy krok jakiegokolwiek ucznia jest bacznie obserwowany. Allie czuję się jak w więzieniu, jednak najgorsze jest dla niej zachowanie Carter'a, który wygląda jakby nie cieszył się z powrotu dziewczyny. Przynajmniej był Sylvain. Nie tylko Carter dziwnie się zachowuję ale również Rachel. Wszyscy myśleli że po odnalezieniu szpiega , szkoła będzie znów bezpieczna, ale tak nie jest, Wszystko staje się jeszcze bardziej zagmatwane. Odbywają się przygotowania do rokowań, wszyscy są bardzo przejęci, ale najbardziej cierpi Allie. Czuję że nie wszystko pójdzie po ich myśli a jedyną osobą która może ją uratować jest osoba której ufa. Ale komu ona tak naprawdę ufa ?
Miłość to : zależy mi na Tobie. Ufam ci. Rozumiem cię. Chcę być przy Tobie. A zakochanie (...) A zakochanie to : zrezygnowałbym dla ciebie ze wszystkiego, nawet z siebie. Nie mogę bez ciebie żyć.
Kolejny tom serii Nocnej Szkoły. W tej części Allie czuję się zagrożona jak nigdy wcześniej, musi uciekać, jednak Nathaniel wysyła za nią ogromną ilość szpiegów. Allie wraca do Akademii, gdzie jest najbezpieczniej , zdaniem niektórych. Jednak nie wszyscy tak myślą, a taką osobą jest Carter, który jest wściekły na dziewczynę, że wróciła, uważa, że najbezpieczniej jest z dala od tego miejsca. Wszystko jest coraz bardziej skomplikowane, Allie sama nie wie co czuję. Jej największym problemem są uczucia, niby jest Sylvain, ale kiedy zostaję sama zaczyna myśleć o Carterze. Po mimo tego wszystkiego, Nathaniel chcę przeprowadzić rokowania, ale nie z samą Lucindą, jednym z warunków było pojawienie się Allie. Na początku ten pomysł nie podoba się nikomu, ale jeżeli Allie się nie pojawi rokowania nie dojdą do skutku.

Miałam małą nadzieję że Zbuntowani okaże się ciekawsza książka niż Zagrożeni.  Niestety, mimo kilku momentów, które były warte czytania książka i tak mnie zanudziła w pewnym momencie. Niby akcja ciągle się toczyła, ale to nie było to co w Wybrani. Nie jestem aż tak całkowicie rozczarowana, ponieważ były momenty na które czekałam, ale nie wiem czy przebrnęłabym jeszcze raz przez tą książkę.  

Jestem zła na autorkę, ponieważ zakończenie było tak szokujące. a dla czytelnika, który nie może sięgnąć po następną część to prawdziwa udręka. Myślę, że nie muszę jej polecać bo każdy kto zaczął czytać serie Nocną Szkołę to na pewno po nią sięgnie. Jeśli zaczęło się przygodę z Akademią Cimmeria trzeba ją zakończyć. 

★★★★★★★
[ 4
W serii Nocna Szkoła :
Wybrani || Dziedzictwo || Zagrożeni || Zbuntowani || Niezłomni 
6 komentarzy:

 1. Prawda? Zakończenie jest okropne. Nie będę tu spojlerować, bo jeszcze ktoś przeczyta mój komentarz (ja czasami czytam komentarze na innych blogach :D), ale, doprawdy, dlaczego takie zakończenie?! Ech... Naprawdę teraz ciekawi mnie to wszystko, bo właściwie to nie wiem, czego się spodziewać po tej ostatniej części. Jakoś nie wydaje mi się, żeby [wiesz kto] umarł, ale skoro C. J. uśmierciła Jo, to dlaczego nie miałaby [wiadomo kogo]?
  A ogólnie jesteś bardziej Carter czy Sylvain? :D Ja, szczerze mówiąc, podczas czytania chyba z milion razy zmieniałam zdanie i teraz to już mi jest obojętnie, z kim Allie będzie. I jedno, i drugie rozwiązanie mnie zadowoli. :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie Carter ;D Lubię takich niegrzecznych i tajemniczych chłopaków.
   Pozdrawiam !

   Usuń
 2. Nie moge sie doczekać aż bede miała możliwości przeczytania wszystkich cześci :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mogę się doczekać ostatniej części Endgame. I w końcu się dowiedzieć z kim będzie Allie.
   Pozdrawiam ;D

   Usuń
 3. Ciekawi mnie kim będzie Allie. FAajnie kaj gdyby Allie w końcu była z Carterem. ;333

  http://weronika-o-wszystkim-i-o-niczym.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby w ostatniej części była z Carter'em :D

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli już przeczytałeś tego posta, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza. Dla Ciebie to tylko chwilka a dla mnie znak że ktoś to jednak czyta. Będę wdzięczna za każdy komentarz nawet za krytykę, która mam nadzieję będzie uzasadniona. Napisz co ci się podoba lub nie a ja spróbuję nad tym popracować.
Dziękuję !