2017-04-06

Czytanie po angielsku od teraz może być tylko prostsze !

 Coś nowego, coś fajnego.

Kto z nas nie chciałby chociaż raz w swoim życiu przeczytać książkę w innym języku ? Ze swojego środowiska wiem, że czytanie po angielsku nie jest często spotykane, a jeżeli już ktoś się pochwali, że przeczytał książkę po angielsku jest to bardzo chwalone. Z mojego doświadczenia wiem, że czytanie w innym języku jest trudne, mimo że uczymy się tego języka już dobre parę lat, w moim przypadku jest tak z językiem angielskim. Słucham muzyki po angielsku, czasami oglądam filmy po angielsku, zdarza mi się jakieś opowiadania czytać po angielsku, więc dlaczego by nie spróbować z książką ?

Wydawnictwo ze słownikiem wyszło mi na przeciw, wydając znane książki po angielsku. Nie są to jednak zwykłe książki po angielsku, które moglibyśmy sobie zakupić już wcześniej, Wydawnictwo pomyślało o wszystkim. Oprócz tekstu danej powieści, po bokach pojawia się nam słownik w którym przetłumaczone są najtrudniejsze słówka, dzięki czemu nie musimy szukać ich w żadnym innym słowniku, więc jest to dla nas miłe a zarazem duże ułatwienie. 

Na początku nie byłam zdecydowana do tego pomysłu, zwłaszcza, że język w znanych powieściach po angielsku nie jest łatwy, oczywiście zależy który. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że moja opinia zmieniła się diametralnie, kiedy zaczęłam czytać pierwszą powieść. Zaczęłam od tej, która nie należy do mojej ulubionej czyli Księgi Dżungli, a wiedziałam, że mogę się zniesmaczyć po tym pierwszym podejściu, a nie chciałam tego robić przy Tajemniczym Ogrodzie czy Sherlocku Holmesie, gdyż obie powieści ubóstwiam. Co najciekawsze po przeczytaniu Księgi Dźungli po angielsku o wiele bardziej polubiłam tą powieść, oczywiście czytanie szło mi dość opornie na początku, ale sama nawet nie wiem kiedy z przyjemnością po nią sięgałam. 

Niebawem zbliża się matura i myślę, że dla wielu osób, jak nie dla wszystkich, czytanie właśnie tych książek wydanych przez Wydawnictwo ze Słownikiem pomogłoby w przygotowaniach i oswojeniu się z językiem, bo któż by nie chciał perfekcyjnie wyrażać się na ustnym z języka angielskiego ? Nie mogę wyrazić swojej opinii na podstawie wszystkich tych książek, które posiadam od wydawnictwa, ale mogę wam obiecać, że wasz język się poprawi, nie będzie to co ogromnie zmieni wasze umiejętności w tym zakresie, do tego trzeba czasu. Ale przyswoicie wiele przydatnych słówek, oswoicie się bardziej z czasami, które są zmorą każdego ucznia, no i przeczytanie książki po angielsku przyniesie wam wiele przyjemności i zadowolenia z samego siebie. 


Za możliwość zapoznania się z z tymi książkami po angielsku, serdecznie dziękuję Wydawnictwu ze Słownikiem :)

1 komentarz:

  1. Muszę przyznać, że pomysł diabelnie mi się spodobał. Sama staram się nauczyć angielskiego i ostatnio będąc w markecie trafiłam na książkę w tym języku. Miałam wielką ochotę kupić, ale bałam się że nie podołam. Takie wydanie ze słownikiem może być naprawdę świetnym rozwiązaniem :-)

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli już przeczytałeś tego posta, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza. Dla Ciebie to tylko chwilka a dla mnie znak że ktoś to jednak czyta. Będę wdzięczna za każdy komentarz nawet za krytykę, która mam nadzieję będzie uzasadniona. Napisz co ci się podoba lub nie a ja spróbuję nad tym popracować.
Dziękuję !