2015-10-27

Jessica Verdi "Moje zycie od teraz"


Nie wiem czemu sięgnęłam po tą akurat książkę, ogólnie nie czytam tego typu książek jednak coś mnie w niej zaciekawiło, nie wiem czy to był sam temat który na pewno też odegnał tu w tym jakąś role, mimo iż jest to książka o trudnym temacie to cieszę się że ją przeczytałam, może dzięki tej książce wiem co tak naprawdę przeżywają osoby które są chore na tą chorobę. 


Myślisz, że ciebie nie może to spotkać?
To był najgorszy dzień w życiu Lucy. Serio, najgorszy z najgorszych. To wszystko już ją przerasta – chce uciec. Z domu, od własnych myśli i od własnego życia. Chce zostać zupełnie nową Lucy. Decyduje się więc na coś, co dawnej Lucy nie przeszłoby nawet przez myśl. Teraz jej życie już nigdy nie będzie takie samo. Czy będzie mogła mieć teraz chłopaka? Co powie przyjaciołom? Czy będzie miała odwagę przyznać się rodzinie? Jej życie jest teraz zupełnie inne. Każda chwila to dar. A tych chwil może nie być już zbyt wiele… Ten jeden raz, który zmieni całe życie.
" To trochę tak,jakbym siedziała w pierwszej klasie samolotu, a on wciąż by krążył nad lotniskiem i nie mógł wylądować.Nie mogę skoncentrować się na niczym innym,tylko na tym,że zanim na pasie do lądowania zwolni się miejsce,w samolocie skończy się paliwo,a my rozbijemy się,ponosząc straszą śmierć. "Główną bohaterką jest Lucy, dziewczyna która ma wspaniałe życie, dwóch ojców których kocha nad życie, przyjaciół. chłopaka i każdą główną role w teatrze, niestety wszystko się mnie zmienia. Ty z nią zrywa i dziewczyna szuka pocieszenia w alkoholu i imprezach, niestety nie kończy się to dobrze, dziewczyna kończy w łóżku z nieznajomym facetem, kiedy się budzi jeszcze nie wie że jej całe życie za chwile zmieni się definitywnie. Lucy dowiaduję się że jest chora na HIV, została zarażona przez nieznajomego. Całe jej życie rozsypuje się w drobny mak, zmienia się jej zachowanie i nastawienie. Nikomu nie mówi że jest chora ale też wie że nie może żyć jak dawniej, trzyma się na uboczu, unika przyjaciół i rodziców. Lucy wie jednak że nie może długo ukrywać swojej choroby, żali się ojcom, których reakcja jest dość skomplikowana wiedzą że nie chronili jej dość mocno. Zapisują dziewczynę do grupy, gdzie ludzie chorzy na tą chorobę rozmawiają ze sobą i mają wsparcie. Poznaje tam wiele osób których życie bardzo się zmieniło i skomplikowało przez HIV, jednak walczą i próbują żyć jak najbardziej normalnie. Pierwszą osobą której Lucy mówi ze jest chora jest chłopak który właśnie niedawno się nią zainteresował, niestety wszystko się zmienia, chłopak trzyma ja na dystans, boi się i widać że ich relacje nie są już takie jak dawniej. " W ostatecznym rozrachunku życie naprawdę nie jest takie złe. W tym równaniu wynik był zdecydowanie dodatni. "Nie czytałam nigdy książki o takiej tematyce o której trzeba powiedzieć że jest bardzo skomplikowana. Przyznam się szczerze że wcześnie nigdy tak naprawdę się nie zastanawiałam bliżej tej chorobie ani jej konsekwencjach. Sądziłam że jest to coś rzadko spotykanego a tu się okazuję że wiele osób dorosłych czy to nastolatków mają właśnie problem z HIV. Co do samej książki o nie wiem czego się spodziewałam ale na pewno to nie było to. Książka mnie pomału nudziła a akcja ciągle była ta sama, chociaż również nie mogę powiedzieć że ta powieść nie otwarła mi oczu. Na pewno zawdzięczam pani Verdi że poruszyła ten temat i że teraz wiem ciut więcej niż przed przeczytaniem tej książki ale z drugiej strony mogło być tego więcej. Osobiście nie przeczytałabym tej książki drugi raz ale warto przeczytać chociaż raz gdyż na pewno rozjaśnimy trochę swój umysł i wiedzę. [ 46 ]
Wydawnictwo : Ole
Tytuł oryginalny : My Life After Now
Data wydania : 15 stycznia 2014
Liczba stron : 300
Kategoria : Literatura piękna
Typ : e-book
Ocena : 5/10


Książka bierze udział w wyzwaniu :
Przeczytam tyle ile mam wzrostu +1.9
Czytam opasłe tomiska7 komentarzy:

 1. Jeśli akcja ciągle jest taka sama, to boję się, że książka mogłaby mnie trochę nudzić ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj chyba nie dla mnie ta ksiązka.
  Zostaje u ciebie i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka niestety nie dla wszystkich, a szkoda bo temat akurat na te czasy.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Hm, chyba nie jestem zainteresowana. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może następna książka będzie wprost dla ciebie :)

   Usuń
 4. Jeszcze się jednak zastanowię nad jej lekturą ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli już przeczytałeś tego posta, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza. Dla Ciebie to tylko chwilka a dla mnie znak że ktoś to jednak czyta. Będę wdzięczna za każdy komentarz nawet za krytykę, która mam nadzieję będzie uzasadniona. Napisz co ci się podoba lub nie a ja spróbuję nad tym popracować.
Dziękuję !