2015-10-24

Jessica Sorensen "THE COINCIDENCE : Przypadki Callie i Kaydena"Po tę pozycję chciałam sięgnąć bardzo dawno temu, dokładniej to zaraz po wydaniu, jednak z nieznanych mi przyczyn zwlekałam, czułam że to będzie cudowna książka która mnie zahipnotyzuje i oczaruję, ale nie sądziłam że aż w takim stopniu wkręcę się w tą książkę. 


Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawił się anioł imieniem Callie. Kayden został ocalony.Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą. Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia.

" Choć raz zrób, do cholery, to, co chcesz, zamiast tego, co uważasz, że powinieneś. "

Historia dziewczyna która przez pewien incydent zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, ludzie w szkole zaczynają ją przezywać, jest przez wszystkich wyśmiewana, zaczyna chodzić w workowatych ubraniach aby ukryć się i być niewidzialną. Studia są dla niej wolnością, zapomnieniem o tym co się zdarzyło w przeszłości, ucieczka od wyzwisk, wyśmiewania i wspomnieć które ciągle ją dręczą. Poznaje tam chłopaka Setha który staje się jej najlepszym przyjacielem i powiernikiem, to on jest osobą której Callie się zwierza i czuje w nim wsparcie. Nie wstydzi się go gdyż wie że on też nie ma lekko i też czuję się tak samo jak ona. Mimo iż Kayden od zawsze był lubiany, był najprzystojniejszym chłopakiem w szkole, każda dziewczyna chciała się z  nim umówić ale to on wyznaczał reguły. Mimo pozorów, chłopak nie ma lekko, jest bity i katowany przez rodzonego ojca który karze go za każde zachowanie uważając że robi to źle lub nie oddaje mu szacunku. Chłopak terroryzowany od małego, chcę uciec z domu, studia są i dla niego droga ucieczki, oderwaniem się od rzeczywistości i bólu. Tam spotyka Callie, dziewczyna która jako jedyna okazała mu pomóc i jaka jedyna sprzeciwiła się jego ojcowi, Kayden chciał wiele razy podziękować jej za uratowanie życia jednak nigdy nie znalazł dobrego momentu. A teraz ona tu jest, blisko niego, patrzy na niego hipnotyzującymi oczami a on wie że jego życie nigdy nie będzie już normalne. Callie i Kayden zaczynają się spotykać, są to przyjacielskie spotkania jednak między nimi rodzi się więź która coraz bardziej zbliża ich do siebie. Ale każdy z nich ma sekret który czasami zbliża ich do siebie ale kiedy wyjdzie na jaw może wszystko zniszczyć. 


" W trakcie naszej egzystencji pojawia się ten jeden przypadek, który zbliża nas do siebie i przez chwilę nasze serca biją tym samym rytmem. "

Cudowna książka o poszukiwaniu, bezpieczeństwa, zrozumienia i miłości. Callie dziewczyna wyśmiewana w szkole przez rówieśników, ukrywająca się pod ogromnymi ubraniami, które zawsze stała w koncie oraz Kayden, chłopak który zawsze miał powodzenie u dziewczyn, kolegów, nikomu nie przeszkadzały jego blizny, nie zwracali na nie uwagi. Oboje chcą uciec, oderwać się od świata który wyrządził im tyle krzywd, chcą zapomnieć, zacząć żyć na nowo. Chcą zacząć nowy rozdział w życiu i zapomnieć o wszystkich krzywdach które zostały im wyrządzone, ból który rozrywał ich piersi i uczynki które jeszcze pogarszały sytuacje. Pani Jessica pokazała nam świat nastolatków, którzy borykają się ze swoimi problemami, i tak naprawdę są to problemy które przezywa wiele osób, mimo tego że my tego nie zauważamy to te osoby istnieją i cierpią, ukryte pod maskami zobojętnienia, chcą zapomnieć i zniknąć aby nikt nie wiedział co się im przydarzyło i aby nikt im więcej tego nie zrobił. 

Nie pozwól sobą pomiatać.

Trudne tematy o których trudno się czyta, ale takie jest życie i w końcu musimy sobie zdać sprawę że obok nas, nas sąsiad, znajoma, koleżanka czy chociaż człowiek który mija nas na ulicy, może przeżywać coś strasznego i jeśli mu nie pomożemy, nic z tym nie zrobimy możemy zaprzepaścić jego życie, możemy potem sobie rzucać w twarz że nic nie zrobiliśmy a jego teraz nie ma. Callie pokazała nam że nie powinniśmy przechodzić obojętnie obok cierpienia, zwróćmy uwagę, pomóżmy. Cudowna książka którą polecam wam wszystkim, pokazuję coś ważnego, coś potrzebnego. Bardzo miło się czyta i szybko. Serdecznie wam polecam. 

" Pomóż komuś, nawet jeśli o to nie prosi. "


[ 45 ]
Wydawnictwo : Zysk i S-ka
Tytuł oryginalny : The Concidence of Callie & Kayden
Data wydania : 8 czerwca 2015
Liczba stron : 368
Kategoria : romans
Typ : e-book
Ocena : 9/10W cyklu The Coincidence :
| Przypadki Callie i Kaydena | Ocalenie Callie i Kaydena | Książka bierze udział w wyzwaniu :
Przeczytam tyle ile mam wzrostu +2.3
Czytam opasłe tomiska


10 komentarzy:

 1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę i mam nadzieję, że spodoba mi się tak bardzo jak Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również mam taka nadzieję, ale z tego co widzę to prawie wszystkie osoby je zachwalają więc i ty na pewno będziesz :)

   Usuń
 2. Serdecznie zapraszam na bloga http://czytajacechochliki.blogspot.com/ o książkach, którego prowadzę z przyjaciółką :D oczywiście miło by było, gdybyś zostawiła po sobie ślad :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chętnie odwiedzę wasz blog. Nie mam nic przeciwko podawaniu mi waszych blogów abym na nie weszła, jednak następnym razem prosiłabym to zrobić wraz z krótką opinią o tym co sadzicie o danej książce i recenzji :)
   Dziękuję !

   Usuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tą recenzją :) Będę musiała sięgnąć kiedyś po tą książkę. Oby zrobiła na mnie podobne wrażenie :D
  http://ksiazki-na-polkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz sięgnąc koniecznie, w szczególności że teraz wszyscy o niej mówią xD więc musi być genialna.

   Usuń
 4. Od długiego czasu planuję sięgnąć po tę książkę, więc mam nadzieję, że mi również się spodoba ;)
  Aleja Czytelnika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki abyś znalazła czas i powieść ci się spodobała.

   Usuń
 5. Ojejku, strasznie chciałabym przeczytać...!

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli już przeczytałeś tego posta, to zostaw po sobie znak w postaci komentarza. Dla Ciebie to tylko chwilka a dla mnie znak że ktoś to jednak czyta. Będę wdzięczna za każdy komentarz nawet za krytykę, która mam nadzieję będzie uzasadniona. Napisz co ci się podoba lub nie a ja spróbuję nad tym popracować.
Dziękuję !